CarDelMar-Teamet

I CarDelMar teamet räknas förutom erfarenhet och know how, framför allt engagerad kundorientering till viktiga egenskaper. Det speciella med CarDelMar teamet: Det är så internationellt som den tjänsten som erbjuds. I CarDelMar's kontor, som ligger i Hamburg, är många kulturer och språk representerade. Bland annat kan man dagligen höra följande språk: engelska, franska, tyska, nederländska, polska, ryska, spanska, svenska och till och med bretoniska!

Att vara internationell är program hos CarDelMar. Det lyckade samarbetet i det internationella teamet hos CarDelMar är det bästa underlag för bra kontakter med kunder och partners världen över.

Välkommen hos CarDelMar!

Vill du veta mer om teamet hos CarDelMar? Läs mer om oss här. 

Carsten Greiner

Carsten Greiner

General Manager

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

carsten.greiner@cardelmar.com

Julia Logemann

Julia Logemann

Director of Operations & CRM

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

julia.logemann@cardelmar.com

Anja Kostorz

Anja Kostorz

Head of IT Coordination

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

anja.kostorz@cardelmar.com

Rafal Steciuk

Rafal Steciuk

Director of Revenue Management & Controlling

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

rafal.steciuk@cardelmar.com

Kristina Sievers

Kristina Sievers

Online Marketing Manager

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

kristina.sievers@cardelmar.com

Herman Roosloot

Herman Roosloot

Head of Sales

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

herman.roosloot@cardelmar.com

Dorothe Cremer

Dorothe Cremer

PR Coordinator

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

dorothe.cremer@cardelmar.com

Yvonne Janßen

Yvonne Janßen

Manager Customer Care

Tel: 0049 40 180 48 36 0
Fax: 0049 40 180 48 36 99

yvonne.janssen@cardelmar.com

Zurück zu Wir über uns

Hjälp

Hotline:

  • Hotline: 085 205 4906
  • Från utlandet: +49 (0)40 180 48 36-306

Våra Öppettider:

Må-Fr 09:00 till 18:00
Lö-Sö 10:00 till 18:00

Snabbhjälp- den viktigaste informationen:

  • Kostnadsfri avbokning fram till 48 timmar innan uthyrningstidpunkt.
  • Betalning endast möjlig med Kreditkort (MasterCard, Visa, American Express)
  • Kreditkort utställt i förarens namn måste uppvisas lokalt för att deposition för bilen ska kunna lämnas
  • Höjden för depositionsavgiften finner Du I de lokala hyresvillkoren
  • Information om Din bokning finner Du i Logindelen under “Min CarDelMar“
My CarDelMar